Україна забезпечена продовольчою пшеницею
Україна повністю забезпечена продовольчою пшеницею.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко зауважив, що з експортерами пшениці підписані відповідні Меморандуми про встановлення граничного обсягу пшениці, який може бути експортованим у 2021/2022 маркетинговому році і об’єми експорту контролюються.
«У нас рекордні показники по врожайності продовольчої пшениці. У нас підписані з представниками експортерами відповідні меморандуми, ми чітко контролюємо об’єми експорту – тут є повне розуміння», – запевнив Роман Лещенко.
Міністр наголосив, що завдання Мінагрополітики, з точки зору забезпечення продовольчої безпеки – це виростити хліб в об’ємі, необхідному для стабільного споживання, експорту і переробки. Цьогоріч це завдання було виконано в повному обсязі. Що стосується ціноутворення, то це не є компетенцією відомства і воно немає відповідних повноважень.
«Хліб – не є сама сировина, що є визначальною основою ціноутворення. У структуру собівартості входить низка показників: енергоресурси, заробітна плата тощо. Ми в міністерстві бачимо два варіанти виходів, щоб збалансувати це питання: перше – на соціально значущі товари в України поширити ставку ПДВ 14%. У нас сьогодні є ставка 14% на зерно, її треба поширити до кінцевого споживача. Це найкращий інструмент збалансування інфляції в Україні, коли ставка з 20% виходить на 14%. Як міністерство ми цю позицію відстоюємо. Друге питання – це прийняття Закону про внутрішню торгівлю, аби збалансувати торгівельні мережі», – пояснив Роман Лещенко.
Нагадаємо, «Епіцентр Агро» зібрав озиму пшеницю з рекордною врожайністю. Як повідомлялося, на Херсонщині та Запоріжжі зібрали рекордний урожай ранніх культур.