Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Україна за два роки більш ніж удвічі наростила експорт соєвої олії

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

За одинадцять місяців поточного року вітчизняні виробники експортували понад 342 тис. тонн соєвої олії, що на 59% більше, ніж за весь минулий рік, і більш ніж удвічі більше, порівняно з 2017 роком.

Про це свідчать дані Державної фіскальної служби.

Найбільше цієї продукції в Україні купували країни ЄС – 40,8%, з яких 37,8% – Польща. Ця країна протягом січня-листопада імпортувала української соєвої олії на суму $82,8 млн, в тому числі за листопад – $8,453 млн.  

На другому місці за обсягами закупівель – Китай з питомою часткою 29,7% і сумою закупівель – $64,9 млн, з яких у листопаді – $5,8 млн.

На третій позиції – Індія, питома частка якої в обсягаг експорту української соєвої олії становить 11,9%, а сума закупівель – $25,9 млн, з яких у листопаді – $32 тис.   

Таку ситуацію експерти пояснюють дією «соєвих правок», які регламентують спеціальний порядок оподаткування податком на додану вартість операцій із експорту соєвих бобів.

Як повідомлялося раніше, темпи зростання експорту продуктів переробки сої значно випереджають збільшення поставок сировини на зарубіжні ринки.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!