Агромаркет

Україна та Польща знайшли спільну мову щодо розблокування кордону, - Тарас Качка

Україна та Польща знайшли спільну мову щодо розблокування кордону, - Тарас Качка

Польща та Україна близькі до вирішення розблокування кордонів, ураховуючи інтереси польських фермерів, які проводять акції протесту на пунктах пропуску.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

«4 години дуже насичених переговорів з Міністрами розвитку і технології Польщі Кшиштофем Гетманем і сільського господарства Польщі Чеславем Шєкєрським. Одна з найбільш насичених і інтенсивних зустрічей за моє професійне життя.

Ми змогли знайти спільну мову і працюємо над конструктивним рішенням як розблокувати кордон і врахувати інтереси фермерів Польщі і України. Це не просто, але можливо.

Ті підходи, які запропонував премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час виcтупу на польсько-українському кордоні, є важливими для побудови можливого порозуміння», – зазначив він.

За словами Тараса Качки, всі 4 години переговорів опція закриття кордону не згадувалась.

«Як досить чітко сказав премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск – це було би дуже болісниим рішенням для наших економік. Припинити навіть на день торгівлю, яка в річних параметрах становить 11,7 млрд доларів (а за польською статистикою навіть більше) – це надто болісно. Не кажучи вже про транзит, який є життєво важливим для України.

Поки без деталей, але конструктивне рішення можливе», – додав він.

Нагадаємо, Єврокомісія закликає Україну і Польщу до переговорів щодо експорту зерна.