Агромаркет

Україна та Молдова тісніше співпрацюватимуть у галузі ветеринарії та фітосанітарії

Україна та Молдова тісніше співпрацюватимуть у галузі ветеринарії та фітосанітарії

Україна та Молдова домовились про поглиблення співпраці в галузі ветеринарії та фітосанітарії. Також сторони зацікавлені в проведенні спільних заходів у боротьбі з АЧС та іншими інфекційними захворюваннями тварин на територіях обох країн.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева після засідання 14-ї Міжурядової українсько-молдовської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва.

Представники українсько-молдовської Міжурядової комісії домовились про надання відповідних рекомендацій щодо узгодження між Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова та Держпродспоживслужбою України графіку проведення інспекційних перевірок українських підприємств, які експортуватимуть свою продукцію тваринного походження до Молдови. На сьогодні 85 українських компаній мають право постачати продукцію тваринного походження до Молдови, і 23 молдовських підприємства – до України.

Також сторони домовилися про співпрацю науково-дослідницьких інституцій, особливо в галузі тваринництва, селекції та виноградарства, уточнила Ольга Трофімцева.

За її словами, країни також зацікавлені у розвитку двосторонньої торгівлі аграрними та харчовими продуктами.

«Україна та Республіка Молдова зацікавлені в створенні спільних коопераційних підприємств з виробництва та переробки аграрних продуктів, таких, як овочі, фрукти, бобові, насіннєвий соняшник, у тому числі для експорту на ринки третіх країн», – зауважила Ольга Трофімцева.

Представники обох країн домовилися про проведення на постійній основі спільних експертних консультацій з питань розвитку кластерних моделей на сільських територіях та підтримки малих виробників.

Довідка

За січень-липень 2017 року український аграрний експорт до Молдови становив $114,5 млн. Імпорт з Молдови цей період року склав $8,7 млн.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!