Агромаркет

Україна приєдналася до групи найбільших експортерів аграрної продукції в СОТ

Україна приєдналася до групи найбільших експортерів аграрної продукції в СОТ

Україна стала двадцятим учасником Кернської групи, яка була створена в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) та об’єднує країни, що підтримують лібералізацію міжнародної торгівлі аграрною продукцією.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву Кернської групи.

25 лютого під час 43 зустрічі в Абц-Дабі міністри Кернської групи ухвалили таке рішення.

«Ми раді вітати Україну як нового члена Кернської групи, відзначаючи загальну відданість України відкритій, справедливій, ринково орієнтованій системі торгівлі сільськогосподарською продукцією», – йдеться у документі.

Починаючи з січня 2020 року, Україна мала статус спостерігача в цій групі в СОТ, а переговори щодо вступу розпочала переговори ще у 2009 році.

На останній зустрічі міністри відзначили, що сільське господарство залишається головною незавершеною справою СОТ, яка має перебувати в центрі зусиль із реформування. При цьому Кернська група прагне досягти справедливости й вирівняти правила шляхом реформи торгівлі сільськогосподарською продукцією відповідно до статті 20 Угоди про сільське господарство.

Крім того, вони також відзначили, що рівень внутрішньої підтримки є на високому рівні й продовжує зростати, а також закликали членів активізувати зусилля на суттєвому поліпшенні доступу до ринків сільськогосподарської продукції, аби створити «справедливі умови для міжнародної торгівлі в усіх напрямах».

Кернську групу заснували країни-члени СОТ зі значною часткою аграрного експорту у 1986 році.

Тепер вона складається з 20 держав: Україна, Нова Зеландія, Таїланд, Канада, Австралія, Філіппіни, ПАР, Пакистан, Індонезія, Малайзія, Колумбія, Аргентина, Уругвай, Перу, Бразилія, Гватемала, Коста-Рика, Парагвай, Болівія, та Чилі.

Нагадаємо, Україна обіймає перші позиції в структурі експорту агропродукції до ЄС.