Агромаркет

Україна продовжує співпрацю з урядом США в рамках Програми залучення до спільної біологічної діяльності

Україна продовжує співпрацю з урядом США в рамках Програми залучення до спільної біологічної діяльності

Відділ зменшення загрози посольства США в Україні надіслав Держпродспоживслужбі на погодження проект плану технічної допомоги «Програма залучення до спільної біологічної діяльності». Він передбачає додаткове фінансування на проведення робіт в Україні та продовження дії контракту до 7 квітня 2019 року.

Планом передбачається фінансування проведення навчань та підтримка участі у конференціях реципієнтів проекту, підтримка життєдіяльності об’єктів реципієнтів, роботи з будівництва та модернізації лабораторій, що є реципієнтами за проектом, повідомили у Держпродспоживслужбі.

Реципієнтами виступають установи Держпродспоживслужби, Національної академії аграрних наук України та Міністерства охорони здоров’я України.

Співпраця в рамках біологічної діяльності бере свій початок від 29 серпня 2005 року, коли було підписано угоду між МОЗ України та Міністерством оборони США стосовно співробітництва у галузі запобігання розповсюдженню технологій, патогенів та знань, які можуть бути використані в ході розробки біологічної зброї. А згодом Держкомітет ветеринарної медицини України та Українську академію аграрних наук визначено додатковими виконавчими органами для реалізації угоди.

Упродовж 2012 року було модернізовано три лабораторії в Луганській, Львівській та Дніпропетровській областях (сфера управління Держветфітослужби України) та дві лабораторії в Інституті ветеринарної медицини та Інститут експериментальної і клінічної ветеринарної медицини (сфера управління НААН). Крім того, американська сторона передала регіональним держлабораторіям ветмедицини 12 спецавтомобілів та провела тренінги-навчання українських фахівців з біобезпеки та біозахисту,  а також з епідеміології.

У 2013 році співпрацю було зупинено у зв’язку із закінченням терміну дії угоди.

Задля відновлення співробітництва та на виконання угоди Держветфітослужба України разом з американською стороною розробила план технічної допомоги, яким передбачалося реалізація спільних наукових проектів, навчання українських спеціалістів на міжнародних тренінгах, семінарах, конференціях та підтримка лабораторій, які були модернізовані в попередні роки.

План технічної допомоги зареєстрований в МЕРТ 14 червня 2015 року за № 3253. Діючий план технічної допомоги був затверджений на період з 6 березня 2015 року по 20 вересня 2017 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!