Агромаркет

Україна презентувала понад 250 видів органічної продукції на виставці «БІОФАХ 2022»

Україна презентувала понад 250 видів органічної продукції на виставці «БІОФАХ 2022»

26-29 липня 2022 року відбулася 33-я міжнародна торговельна виставка органічних харчових продуктів «БІОФАХ 2022». 

Про це повідомляє пресслужба Швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України».

Цьогорічний захід, який вперше відбувався влітку та після 29-місячної перерви через пандемію COVID-19, зібрав понад 24 тис. відвідувачів із 137 країн світу. В рамках Національного павільйону України було представлено 21 компанію-експонента, які провели більше 1300 зустрічей з нинішніми та потенційними партнерами із ЄС, Швейцарії, США, Канади та країн Близького Сходу. Загалом же у виставці від України взяли участь більше 40 компаній. Асортимент презентованої продукції становив понад 250 видів органічних продуктів, серед них: заморожені, сублімовані та свіжі ягоди, фрукти та овочі, сільськогосподарські та баштанні культури, курячі яйця, амарант, спельта, чаї та ін.

Попри повномасштабну війну, Україна була представлена на «BIOFACH 2022» 2-ма стендами загальною площею 200 м2.

Паралельно з роботою виставки вже традиційно відбувся конгрес, в рамках якого проведено понад 120 тематичних сесій, зокрема йшлося про поточний розвиток органічного ринку та тенденції, а також про політичні та законодавчі зміни, що стосуються органічного сільського господарства.

Велика увага під час проведення конгресу була відведена питанням України, зокрема  стану, проблемам та програмам підтримки органічного сектору України. Керівник «Офісу з розвитку підприємництва та експорту» Андрій Ремізов представив ситуацію в органічному секторі до початку широкомасштабного вторгнення росії в Україну, а також поточну ситуацію після 5 місяців війни на основі опитування органічного бізнесу, що було проведене напередодні «BIOFACH 2022». Пан Андрій також взяв участь у трьох заходах: сесії Центральної та Східної Європи «Органічні цілі в тіні війни: Як військовий конфлікт впливає на аграрну політику країн Центральної та Східної Європи»; панельній дискусії «Органічне сільське господарство в Україні через 5 місяців після початку війни – статус-кво та перспективи»; сесії «Сприяння розвитку органічного сектору у Східній Європі».

Нагадаємо, за останні 5 років площа під органічним сільгоспвиробництвом зросла у 1,5 раза.