Агромаркет

Україна повністю використала 10 квот на безмитний ввіз агропродукції до ЄС

Станом на 9 жовтня поточного року Україна повністю використала квоти на безмитний експорт агропродовольчої продукції до ЄС по десяти групам товарів: мед, цукор, крупи і борошно, оброблений крохмаль, оброблені томати, виноградний і яблучний сік, пшениця, кукурудза, м’ясо птиці і вершкове масло.

Про це повідомляє Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

Як зазначається, порівняно з аналогічним періодом минулого року, ситуація особливо не змінилася – на початок жовтня 2018 року Україною було закрито 9 квот на безмитний експорт з України до ЄС.

Змінилася ситуація з поставками солоду та пшеничної клейковини – на сьогодні використано 63%, в той час як за аналогічний період минулого року квоту було використано в повному обсязі.

Відчутно збільшилися поставки цукру – в поточному році Україна повністю використала квоту на цукор, а в минулому році на цей період – лише на 12%.

Потенційно до кінця року ще можуть закрити квоти по крохмалю (наразі використано 85%), ячменю (80%), обробленій продукції із зернових (78%).

Нагадаємо, з жовтня 2017 року, терміном на три роки почали діяти додаткові квоти на 8 груп товарів: мед, крупи та борошно, оброблені томати, виноградний та яблучний соки, овес, пшениця, ячмінь та кукурудза.

Станом на початок жовтня 2019 року, з додаткових квот закрито п’ять – мед, крупи та борошно, оброблені томати, а також пшениця і кукурудза (додаткова квота на ячмінь закрита на 64%).

Як повідомлялося раніше, за рік експорт вітчизняної сільгосппродукції до ЄС зріс на 34%.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!