Агромаркет

Україна посіла 13-е місце серед світових експортерів солодощів

Україна в умовах безпрецедентних форс-мажорних обставин 2022 року зменшила обсяги експорту кондитерських виробів з цукру до 70 тис. тонн, проте зберегла свої позиції на глобальному ринку і посіла 13-е місце.

Про це повідомляє пресслужба Української Асоціації Аграрного Експорту.

Торік для українських компаній перервалась кількарічна тенденція поступового зростання поставок за кордон цієї групи солодощів. В Українській Асоціації Аграрного Експорту зазначають, що найбільшим попитом за кордоном користуються українські цукерки ірис та інші з вареного цукру, карамель, желе, білий шоколад тощо. У першому півріччі 2023 року Україна експортувала понад 40 тис. тонн цукрових кондитерських виробів вартістю близько 85 млн дол. Зараз головними споживачами наших солодощів з цукру є Польща, Румунія і Казахстан, які спільно забезпечують третину закупівель.

За узагальненими даними Міжнародного торгового центру (ITC), в 2022 році експорт цукрових солодощів перевищив 14 млрд дол., що на 6 % більше показника 2021 року. В кількісному виразі експорт кондитерських виробів минулого року становив майже 4 млн тонн. В цьому сегменті найбільшими постачальниками на світовий ринок виступають Німеччина (437 тис. тонн), Китай (428 тис. тонн) і Туреччина (315 тис. тонн). Чільну десятку експортерів також доповнюють Іспанія, Бельгія, Нідерланди, США, Канада, Індія та Польща. В цілому світова торгівля цукровими солодощами дещо скоротилась на початку пандемії COVID-19 у 2020 році внаслідок економії витрат споживачами та посилення тренду на здорове харчування, однак з наступного року швидко відновила зростання.

В Українській Асоціації Аграрного Експорту рекомендують галузевим виробникам і експортерам сфокусуватись не лише на традиційній продукції, а й приділити увагу впровадженню новинок зі зміненими найменуваннями, смаками, упаковкою тощо. Доречним також буде просування нішевих продуктів в окремих географічних регіонах (Близький Схід, Тихоокеанська частина Азії, Африка, Латинська Америка), адже глобальний ринок кондитерських виробів з цукру є сформованим і достатнім за обсягами пропозиції, тому диверсифікація товарного асортименту підвищує можливості отримання преміальної виручки.

Раніше ми писали, що виробники солодощів призупиняють виробництво частини асортименту.