Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Україна ініціює перегляд фітосанітарного протоколу з Китаєм

Україна ініціює перегляд фітосанітарного протоколу з Китаєм

Україна ініціює перегляд фітосанітарного протоколу з Китаєм та розширення переліку культур для експорту в КНР, розвиток експорту зерна до Пакистану, питання обмежень в ЄС щодо хлорпиріфосу, розширення переліку лабораторій для експорту зерна в Індонезію, цифровізацію та впровадження електронного фітосанітарного сертифікату, а також проблему нотифікацій країн щодо українського зерна.   

Про це повідомляє прес-служба УЗА за результатами зустрічі членів Асоціації з представниками Держспоживслужби України.  

На зустрічі було домовлено про створення робочої групи за участю Держпродспоживслужби та УЗА, яка щомісяця буде розглядати нотифікації інших країн, які видані безпідставно щодо українського зерна. Сторони також домовилися працювати з нотифікаціями, які потребують роз’яснювальної роботи з виробниками щодо усунення проблем.  

Учасники зустрічі також дійшли згоди, що потрібно привести до вимог ЄС регулювання допустимих залишків хлорпиріфосу та хлорпиріфос-метилу в продукції. Держпродспоживслужба проінформувала учасників ринку зерна про те, що розпочинає переговорний процес з Китаєм щодо виключення з фітосанітарного протоколу позиції про так звані вільні ділянки від шкідників та розширення переліку культур для експорту в КНР.  Також Дерпродспоживслужба повідомила про роботу над впровадженням електронного фітосанітарного сертифікату і пообіцяли вже в квітні перші результати.  

УЗА підкреслює важливість конструктивного діалогу між бізнес-середовищем та Держпродсподивслужбою та вдячна керівництву ДПСС за професійний, системний підхід та проактивну позицію у вирішення нагальних проблем зерновиків та якісний діалог щодо нівелювання будь-яких негараздів у майбутньому.  

Нагадаємо, місія з Китаю оцінить систему держконтролю за виробництвом черешні в Україні.

Журнали