Агромаркет

Україна готує нову стратегію партнерства зі Світовим банком

Представники українського уряду та фахівці Світового банку розглянули стан підготовки нової Стратегії партнерства на 2022-2026 роки.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Найбільш привабливими галузями для інвестицій в Україну є машинобудування, енергетика, інформаційні технології, сільське господарство, будівництво, – зазначила перша віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко. – Тож, сподіваюся, ці пріоритети знайдуть своє відображення в Стратегії партнерства з Україною на 2022-2026 роки».

Консультації з підготовки Стратегії триватимуть до лютого 2022 року, а перший проєкт очікується представити у березні наступного року.

Водночас українська сторона зазначила, що розраховує на консультативно-дорадчу та експертну підтримку Світового банку з реформування державних підприємств, залучення інвестицій у державно-приватне партнерство, забезпечення макрофінансової стійкості, впровадження земельної реформи, підтримки енергетичного переходу, відновлення критичної та соціальної інфраструктури тощо.

Як зазначалося під час зустрічі, 17 грудня Рада директорів Світового банку може ухвалити рішення щодо виділення Україні 300 мільйонів євро в рамках другого траншу за проектом «Друга позика на політику розвитку в сфері економічного відновлення».

Окремо було обговорено питання збільшення конкурентоспроможності експорту України. Наразі у Мінекономіки проводиться робота щодо законодавчого та нормативно-правового забезпечення ефективної діяльності Експортно-кредитного агентства (ЕКА).