Агромаркет

У разі рекордного врожаю кукурудзи в США ціни на українську зернову опустяться до $130-135/тонна, - прогноз

Попит на українську кукурудзу з боку трейдерів зростає на тлі необхідності виконання травневих контрактів та дефіциту пропозицій від виробників. Для виконання контрактів трейдери змушені підвищувати ціни, тому за травневі поставки наразі пропонують вищу ціну, ніж за червневі.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade. 

Так, станом на 1 травня запаси кукурудзи в Україні зменшилися, в порівнянні з минулим роком, на 28,5%, зокрема, у сільгоспвиробників – на 21,1%, на підприємствах, що займаються переробкою та зберіганням зерна, – на 36,1%.

Як зазначається, форвардні ціни на кукурудзу нового врожаю в Україні складають $143-144/тонна в порту, але зниження грудневих ф’ючерсів на американську кукурудзу до $130/тонна тисне на ринок. У разі рекордного врожаю кукурудзи в США ціни на зернову в Україні опустяться до $130-135/тонна в порту.

«За тиждень ціни пропозицій на українську кукурудзу виросли на $4-5/тонна – до $180-182/тонна (FOB) для поставок у травні-червні, тоді як ціни попиту не перевищують $175-176/тонна (FOB)», – ідеться в повідомленні.

Разом з тим закупівельні ціни на українську кукурудзу в порту для поставок у травні виросли до $168-170/тонна, або 5,4-5,45 грн/тонна, проте виробники не активізували продажі, сподіваючись, що ціни виростуть до минулорічного рівня $180/тонна. Але на тлі подальшого падіння світових цін через прогнози рекордного нового врожаю навряд чи трейдери підніматимуть ціни.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!