Агромаркет

У Польщі прогнозують повернення українських працівників

У кожній десятій компанії в Польщі працюють співробітники з України. Також кожен десятий роботодавець планує їх шукати. Основна причина, чому роботодавці обирають персонал зі Сходу, –  це їх старанність (62%) та швидка адаптація (47%) – згідно з опитуванням кадрової служби «Барометр польського ринку праці».

Про це повідомляє Sadyogrody.

Експерти зазначають, що через епідемію COVID-19, що триває,  кількість українських працівників у Польщі зменшиться. Поляки, які втратили роботу або повернулися з-за кордону, займуть ці місця. Однак ця тенденція буде тимчасовою, і українці повернуться до Польщі.

У першому кварталі 2020 року співробітники з України працювали у 35% великих, 12% середніх та 10% малих компаній. Переважна більшість роботодавців позитивно чи нейтрально ставиться до українців – 89%. Лише 2% підприємців заявляють про негативне ставлення.

У опитуванні 72% роботодавців сказали, що український працівник такий же компетентний, як і поляк. 5% підприємців оцінили ці компетенції вищими, а 14% – нижчими. Варто зазначити, що більшість компаній (70%) пропонують українцям позиції нижчого рівня. Тільки кожен 5-й працівник працює на середньому та старшому рівні.

«Перед спалахом пандемії щомісяця до Польщі їздили близько 160 тис працівників з-за східного кордону. Нині складно досягти подібного рівня, але слід пам’ятати, що зниження попиту на послуги українців є досить тимчасовим. Це свідчить про постійний інтерес до працевлаштування персоналу зі Сходу, в тому числі у сільському господарстві. Це означає, що українці все ще потрібні в польській економіці, але поки в меншій мірі” , – сказав президент служби персоналу та експерт з ринку праці Кшиштоф Інглот.

Читайте також:Польща відміняє карантин для іноземних сільгосппрацівників і безкоштовно тестуватиме їх на коронавірус