Агромаркет

У парламенті зареєстровано три законопроекти щодо скасування «олійних правок»

У парламенті зареєстровано три законопроекти щодо скасування «олійних правок»

Депутати зареєстрували у Верховній Раді три альтернативні законопроекти щодо скасування «олійних правок», через які експортери сої та ріпаку втратили право на відшкодування ПДВ.

За даними на сайті парламенту, законопроект № 10027-1 пропонує змінити термін тимчасового звільнення від ПДВ операцій з експорту соєвих бобів на 1 вересня 2019 року (зараз – 31 грудня 2021 року), а також виключити з Податкового кодексу пункт про звільнення від ПДВ операцій з експорту насіння ріпаку.

Авторами цього законопроекту є члени аграрного комітету парламенту Іван Мірошниченко, Леонід Козаченко, Сергій Лабазюк і Вадим Івченко.

Законопроект № 10027-2, розроблений групою з з 15 депутатів,пропонує узгодити норми Податкового кодексу щодо визначення поняття «сільськогосподарський товаровиробник».

«Термін «сільськогосподарське підприємство» фігурує в ухваленому минулого року законі (про скасування ПДВ на експорт олійних. – ІФ), але відсутній у самому Податковому кодексі, – зазначив член аграрного комітету і співавтор законопроекту Олег Кулініч на своїй Фейсбук-сторінці. – Відсутність цього формулювання в Податковому кодексі фіскальна служба чомусь сприйняла як можливість позбавити сільгосппідприємства законних засобів при відшкодуванні ПДВ».
 
Законопроект № 10027 пропонує просто виключити пункт про звільнення операцій з експорту олійних з Податкового кодексу. Його автором є Максим Поляков.

Усі законопроекти, згідно з інформацією на сайті парламенту, перебувають на розгляді аграрного комітету.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!