Агромаркет

У найближче десятиліття африканські країни конкуруватимуть з Україною в торгівлі зерном, – експерт

Враховуючи темпи розвитку сільського господарства в країнах Африки, цей регіон у найближче десятиліття стане конкурентом для України у сфері торгівлі зерном.

Про це AgroTimes повідомив виконавчий директор PanАfrican Trading Alliance Артем Гудков.

За його словами, наразі експорт українського продовольства до країн Африки відбувається точково. Зокрема, такі великі імпортери як Єгипет, Нігерія, Ефіопія наразі на рівні держави закривають певні продовольчі «пробіли», проте не йдеться про системний імпорт з їхнього боку.

«Ще приблизно протягом двох років ми можемо продавати продовольство в Африку, а потім ці країни перейдуть у режим самозабезпечення. Минулого року 44 країни Африки створили континентальну зону вільної торгівлі, тому всі сільгоспвиробники, які знаходяться в межах цієї зони, мають величезний потенціал для експорту», – зазначив Артем Гудков.

Як повідомив експерт, ці країни максимально намагаються захищати внутрішніх виробників. У більшості з них дуже високе імпортне мито, тому глобально цей ринок збуту для вітчизняних сільгоспвиробників не надто перспективний.   

Нагадаємо, у І півріччі 2019 року частка країн Африки в загальному експорті сільгосппродукції України становить 15,4%, а Єгипет увійшов у топ-5 країн-імпортерів.  

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!