Агромаркет

У 2016 програмою пільгового кредитування скористається більше аграріїв

У 2016 програмою пільгового кредитування скористається більше аграріїв

Кабінет міністрів розширив коло позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими в агропромисловому комплексі кредитами, надавши таку можливість фізичним особам.

Про це зазначено у постанові Кабінету міністрів України № 267 від 6 квітня.

«З метою удосконалення механізму надання державної підтримки за залученими у банках кредитами, а також більш чіткого визначення окремих положень порядку використання коштів за програмою пільгового кредитування, внесено зміни до порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів», — йдеться у тексті офіційного документу.

Серед перерахованих заходів, зокрема: — розширено коло позичальників, які мають право на отримання компенсації відсоткової ставки за залученими кредитами — фізичні особи-підприємці. Уточнено граничну межу процентних ставок за користування кредитами, які підлягають відшкодуванню у 2016 році.

«А саме: за кредитами, залученими у 2015 році за умови, що сума відсотків та розмір плати за надання інших банківських послуг, пов’язаних з цим кредитом (розрахункове обслуговування кредиту, розгляд кредитного проекту, управління кредитами, консультаційні послуги тощо) не перевищуватиме 30% річних, а у 2016 році — за умови, що сума відсотків за користування кредитами не перевищує облікової ставки Національного банку, збільшеної на 3 процентних пункти на момент укладання договору (у зв’язку із тенденціями щодо зміни облікової ставки Національного банку)», — уточнюється у документі.

Це дозволить у наступних роках не вносити зміни до порядку використання коштів за програмою пільгового кредитування через коливання (зміни) ставок рефінансування Національного банку. Термін дії постанови — 2016 рік.

Agravery

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!