Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Товарообіг між Україною та Китаєм збільшився на 18,4%

Товарообіг між Україною та Китаєм збільшився на 18,4%

У січні-лютому 2021 року товарообіг між Україною та Китаєм становив $2 млрд 494,2 млн, що на 18,4% більше, ніж в аналогічний період минулого року.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

За даними міністерства, експорт за два місяці 2021 року збільшився на 43,8% до $1 млрд 092,8 млн, імпорт – на 4,1% до $1 млрд 401, 4 млн.

Частка агропродовольчої продукції в загальній структурі українського експорту до Китаю склала 53,1% ($ 579,8 млн).

«Китай є ключовим торговельним партнером України в Азійському регіоні. За результатами 2020 року товарообіг між нашими країнами зріс на 20,5% до $15,4 млрд, з яких експорт збільшився у два рази – до $7,1 млрд. Половина українського експорту до Китаю складає аграрна продукція і ми зацікавлені у подальшому нарощуванні торгових поставок та розширенні товарних позицій», – зазначив заступник Міністра Тарас Качка під час зустрічі з Й.В. Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Фань Сяньжуном.

На зустрічі були також присутні Голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів Владислава Магалецька, Радник-посланник з питань торгівлі та комерції при Посольстві КНР в Україні Чжао Лі, представники Мінекономіки і дипломати Посольства КНР в Україні.

Окрема увага учасників зустрічі була приділена актуальним питанням розширення доступу української агропродовольчої продукції на ринок Китаю.

Нагадаємо, найбільші імпортери української олії – Індія та Китай. Також ми повідомляли про те, що Китай очолив експортний рейтинг зернових.