Агромаркет

Виплати Syngenta за програмою індексного страхування у 2019 році зросли до 44 млн грн

За програмою індексного страхування «Метеозахист» компанія Syngenta цього року збільшила виплати в 1,5 раза – до 44 млн грн (у 2018 році – 29 млн грн). Площа охоплення зросла з 420 тис. га у 2018 році до 586 тис. га у 2019-му, а кількість уасників програми – з 420 до 517 підприємств.

Про це повідомив керівник напряму захисту від агрономічних ризиків у Східній Європі компанії Syngenta Роман Хрипко .

За його словами, більшу частину відшкодувань, 30 млн грн, отримали виробники на півдні та сході України за посуху в період цвітіння і наливу зерна пшениці та ячменю. 11 млн грн – виробники на півночі та заході за посуху в період цвітіння і наливу зерна кукурудзи й соняшнику, що було дуже нехарактерно для цих регіонів.

Також були виплати близько 1 млн грн за новий у цьому сезоні індекс контролю надмірних опадів у період збирання пшениці не лише на заході, а й на південному сході.

Як зазначив Роман Хрипко, для здійснення страхування компанія використовує погодні індекси щодо двох ключових чинників – рівень опадів і рівень температур. Відповідні параметри розроблені для кожної фази розвитку різних культур. Погодний індекс визначається за супутниковими даними.

«Якщо, наприклад, під час фази цвітіння і наливу зерна була вища температура, ніж потрібна рослині в цей період, це вже є страховим випадком. І що вища температура, то вищу суму компенсації отримує фермер. Важливо, що виплати здійснюються ще до початку збиральної кампанії. Тобто ми дивимось на погодний індекс, а не на поля чи фінальний результат», – пояснив Роман Хрипко.

А страхове відшкодування отримав кожен другий учасник програми на рівні $3-15/га. Максимальна сума одноразової виплати – 1,3 млн грн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!