Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Світові ціни на продовольство в серпні виросли до рекордного рівня за останні 15 місяців ‒ ФАО

Світові ціни на продовольство в серпні виросли до рекордного рівня за останні 15 місяців ‒ ФАО

Світові ціни на продовольство в серпні підвищилися до рекордного за 15 місяців рівня. Про це  повідомляється в прес-релізі ФАО.

У серпні середнє значення індексу продовольчих цін ФАО склало 165,6 пункту, що на 3 пункти (на 1,9%) вище показника липня і майже на 7% вище відповідного показника минулого року. Значення індексу в серпні є найвищим з травня 2015 року. Зазначається, що найбільше подорожчали молочна продукція, масло і цукор.

Індекс цін на зернові склав 143,6 пункту, що на 4,5 пункту (на 3%) нижче липневого показника та на 7,4% нижче рівня минулого року. «Котирування пшениці відчувають певний знижувальний тиск через види на врожай у Північній півкулі, ‒ уточнюється в прес-релізі. ‒ Котирування кукурудзи також знизилися через очікування виключно високого врожаю в США і великих обсягів поставок низькоякісної пшениці, яка може скласти конкуренцію кукурудзі як фураж» .

Водночас світові ціни на рис формуються під впливом млявого інтересу покупців і перспективи великих обсягів пропозиції в зв’язку з очікуваним найближчим часом надходженням зерна нового врожаю.

Індекс цін на рослинні олії в серпні склав 169,1 пункту, підвищившись на 11,7 пункту (на 7,4%)  порівняно з липнем. Таким чином, перервана тенденція до певного зниження цін,  яка спостерігалася останні три місяці.

«Відскік цін став результатом, у першу чергу, зростання котирувань пальмової олії через нижчий, ніж очікувалося, урожай у Малайзії та скорочення світових запасів, ‒ пояснюється в прес-релізі. ‒ Це також збіглося із зростанням імпортного попиту з боку ряду ключових країн-споживачів, особливо Китаю, Індії та ЄС». Світові ціни на рапсову олію також виросли в очікуванні нижчого врожаю в ЄС.

Індекс цін на молочну продукцію склав 154,6 пункту, що на 12,3 пункту (на 8,6%) вище показника за липень і на 14% нижче за показник минулого року. Найбільше подорожчали сир, сухе незбиране молоко і вершкове масло.

«Це зростання, яке спостерігалося останнім часом, підтвердило, що настрій на ринку помітно змінився, оскільки падіння виробництва молока в ЄС у поєднанні з млявим початком молочного року в країнах Океанії вказує на можливе зниження експортної пропозиції у більших, ніж очікувалося раніше, масштабах», ‒ йдеться у прес-релізі.

Індекс цін на м’ясо в серпні склав 162,2 пункту, що на 0,5 пункту (на 0,3%) вище переглянутого липневого рівня і на 5 пунктів нижче за рівень серпня 2015 року. Світові ціни на баранину, свинину і м’ясо птиці дещо зросли, а котирування яловичини знизилися. Обмеженість пропозиції свинини в ЄС і баранини з країн Океанії деякою мірою сприяла зростанню цін на цю продукцію, проте активний попит на світовому ринку, особливо з боку країн Азії, сприяв зростанню цін на м’ясо птиці, уточнюють експерти ФАО.

Водночас відновлення обсягів виробництва яловичини в США знизило потребу в зовнішньому постачанні і деякою мірою сприяло зниженню світових цін.

Індекс цін на цукор склав 285,6 пункту, що на 6,9 пункту (на 2,5%) вище липневого показника. Це найвище значення з жовтня 2012 року. При цьому воно на 75% перевершує показник відповідного періоду минулого року.

Як пояснюється в прес-релізі, різкий сплеск цін на цукор обумовлений, головним чином, неухильним зміцненням бразильського реала, який у серпні подорожчав відносно долара США ще на 2%. Світові котирування цукру формувалися також під впливом очікуваного значного дефіциту на світових ринках в 2016/17 сільськогосподарському році та скорочення товарних запасів в Азії.

Довідка

Індекс продовольчих цін ФАО ‒ це середньозважений показник, який відстежує ціни на п’ять основних груп продовольчих товарів на міжнародних ринках: зернові, м’ясо, молочні продукти, рослинні олії та цукор.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали