Агромаркет

Світові ціни на м'ясо зростають вже п’ятий місяць поспіль

Світові ціни на м'ясо зростають вже п’ятий місяць поспіль

Індекс світових цін на м’ясо ФAO в травні показав зростання п’ятий місяць поспіль. Всього з початку року він збільшився на 9% і виявився найвищим за останні два роки.
 
Найбільший вклад у зростання індексу зробили світові ціни на свинину, які за п’ять місяців цього року збільшилися на 12%. Індекс цін на свинину побудований на середніх цінах США, Бразилії та Німеччини, і добре відображає зміну ситуації з попитом та пропозицією в різних регіонах світу. Підвищений попит, який сприяє зростанню цін, відмічався насамперед в Азії – у Китаї та Кореї, а також в ЄС.

Про це написав на своїй Фейсбук-сторінці аналітик сільськогосподарських ринків та експерт ФАО Андрій Панкратов.

«Ціни на свинину в Європі дуже цікавлять нас, оскільки загроза поновлення імпорту стає все більш реальною, – зазначив він. – В середньому, роздрібні ціни в Україні, згідно з даними Держстату, зросли с початку року на 20% (у доларовому еквіваленті) і тягнуть за собою також оптові ціни і ціни на живець».

Це зростання, за його словами, відчутнішим порівняно зі світовим ринком. Ба більше, в Європі з початку квітня подорожчання свинини уповільнилось. «Зближення цінових трендів у нас і в Європі, ймовірно, продовжиться, і імпорт може стати економічно вигідним вже у найближчі місяці», – вважає Андрій Панкратов.

Світові ціни на яловичину показали з початку року найменше зростання – 6%, а протягом останніх трьох місяців взагалі майже стояли на місці. Попит на це м’ясо у світі стабільний і передбачуваний, а виробники Австралії і Океанії згладжували сплески своєю пропозицією.

В Україні внутрішній попит на яловичину змушений конкурувати з експортним, який зараз на підйомі після шоку від розриву стосунків з Росією, підкреслив експерт ФАО. Внаслідок цього це найдорожче м’ясо збільшилося в ціні у вітчизняній роздрібній мережі на 14% з початку 2017 року.

Індекс ФAO цін на м’ясо птиці, який складається з американської і бразильської курятини, збільшився з початку року на 11%, хоча в травні він зовсім не змінився на відміну від інших індексів.

В Україні ціни на курятину з початку року зросли лише на 3%. Це означає, що український споживач вже готовий платити більше за свинину та яловичину, навіть коли ті стрімко зростають у ціні, підкреслив Андрій Панкратов.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!