Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Світове виробництво зернових виросте до рекордних 2,215 млн тонн

Згідно з прогнозами Міжнародної ради по зерну (IGC) , загальне світове виробництво зернових (пшениця і фуражне зерно) в 2020/21 році виросте на 31 млн т/г до рекордних 2,216 млн, з найбільшим зростанням виробництва пшениці (+ 11 млн) і кукурудзи (+ 9 млн).

Про це йдеться в звіті IGC.

Очікується, що загальне споживання зернових зросте на 31 млн т до 2,222 млн – майже все зростання відбудеться за рахунок харчування і кормів.

Також аналітики IGC передбачають скорочення світових запасів зернових на 6 млн т до п’ятирічного мінімуму в 611 млн. Також очікується, що обсяг торгівлі в 2020/21 році буде рекордним – на рівні 412 млн т, що на 18 млн т більше, ніж минулого року.  Поставки пшениці і кукурудзи будуть на рекордному рівні.

Попередній прогноз попиту і пропозиції на пшеницю в 2021/22 році передбачає рекордне виробництво, рекордне споживання і рекордні запаси, але помірне зниження торгівлі. З урахуванням більш високих врожаїв в Європі, Північній Африці та Індії, світове виробництво пшениці, як очікується, зросте до нового максимуму в 790 млн т. Попит на пшеницю може вирости за рахунок збільшення використання кормів на тлі скорочення пропозиції альтернатив, включаючи кукурудзу і ячмінь . Очікується подальше зростання запасів, зокрема, в Китаї та Індії.

Нагадаємо, Україна у світовому рейтингу експортерів пшениці поступилася однією сходинкою.