Агромаркет

Супермаркети прискорять розрахунки з постачальниками базових продуктів

Супермаркети прискорять розрахунки з постачальниками базових продуктів

На час воєнного стану великі мережі супермаркетів «АТБ-маркет», «Сільпо фуд», «Новус Україна», «Омега» (Varus), «Ашан Україна гіпермаркет» та «Арітейл» погодилися скоротити час розрахунків з постачальниками базових продуктів до 30 днів з моменту їх постачання.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у Telegram.

Він зазначив, що найбільші торговельні мережі взяли на себе зобов’язання щодо обмеження строків розрахунків з постачальниками за базовими харчовими продуктами 30-ма днями.

«Базовими продуктами» вважатимуть вироблені в Україні крупи (гречана, пшенична, ячна, горохова, перлова), цукор-пісок, борошно пшеничне, хліб, батон, макаронні вироби з м’яких сортів, вермішель, молоко, сир кисломолочний, кефір, масло вершкове жирністю 72,5%, сметану, яйця (нефасовані або категорії С1), олію соняшникову, курятину, свинину, овочі (картопля, морква, буряк, цибуля, капуста білоголова), негазовану мінеральну воду.
«Задоволений тим, що кількарічні перемовини між мережами та виробниками досягли певного компромісу без регуляторного втручання держави. Як звичайний компроміс він не подобається обом сторонам, але згода, вочевидь, досягнута», — зазначив Данило Гетманцев.

Водночас торговельні мережі домовилися вимагати від уряду скасування обмеження націнки у розмірі 10% на ці товари.

Читайте також: Більшість супермаркетів не розрахувались із садами