Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Сума податку, сплаченого агрохолдингами, в середньому становить 3 тис. грн/га, - дослідження

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Вітчизняні агрохолдинги протягом 2018 року сплатили до держбюджету понад 6,3 млрд  грн основних податків, що в перерахунку на 1 га площі в обробітку становить 2970 грн/га.

Такі дані дослідження оприлюднив Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ).

З цієї суми 271 грн/га становить єдиний податок четвертої групи, 137 грн/га – земельний податок, 678 грн/га – ПДФО з орендної плати, 594 грн/га – ПДФО з заробітної плати працівників підприємств.

Як зазначається, більшість сплачених сум надходить в територіальні громади. Особливо це важливо для ОТГ, адже велика частина їх бюджету формується за рахунок сплати ПДФО з заробітної плати та оренди земельних ділянок.

«На жаль, не всі сільсьгоспвиробники сумлінно та прозоро проводять розрахунки і досить часто з метою «економії» розраховуються необлікованою готівкою або продукцією за паї та заробітну плату. Така ситуація спостерігається здебільшого в малих та середніх господарствах, оскільки на них менше звертають увагу контролюючі органи та й в таких оборудках зазвичай задіяне невелике коло знайомих між собою осіб», – зазначив генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

За його словами, для великих підприємств такі розрахунки неприпустимі з багатьох причин: масштаб бізнесу, репутаційні ризики, проведення фінансових аудитів, часті та детальні перевірки контролюючих органів.

Зважаючи, що загалом в обробітку великих аграрних компаній в 2018 році було 5,6 млн га, фактично зібрані дані репрезентують 38% всіх агрохолдингів в Україні.

Довідка

У ході дослідження було зібрано дані великих компаній, що мають в обробітку 2,1 млн га та працюють у 22 областях України. Метою дослідження був розрахунок податкового навантаження на 1 га, тому до уваги бралися лише податки, сплачені підприємствами груп компаній, що безпосередньо зайняті в сільськогосподарській діяльності. Інші види діяльності, які не прив’язані безпосередньо до рослинництва, такі як переробні підприємства, фабрики, комбінати і т.п., в розрахунок не включалися.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!