Стало відомо, чому анулюють статус платника єдиного податку 4 групи
Донедавна відмова в підтвердженні статусу платника єдиного податку 4 групи надходила підприємцеві у вигляді листа податкового органу. Карантинний рік вніс у питання корективи. Про це AgroTimes повідомила Яна Жолобецька, аудитор, податковий консультант, керівник практики бухгалтерського обліку та аудиту MARTYNIV Law.
«Тепер відмовляють у підтвердженні статусу після проведення камеральної перевірки податкової звітності, яку кожен платник єдиного податку 4 групи зобов’язаний подати, щоб підтвердити свій статус на наступний рік», – пояснює експертка.
За її словами, сам по собі акт камеральної перевірки не є повноцінною відмовою, але висновки акту можуть вказувати на відповідальність за порушення норм ст. 295 «Порядок нарахування та строки сплати єдиного податку», ст. 298 «Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування» Податкового кодексу України.
«Під відповідальністю мається на увазі виключення з реєстру платників єдиного податку», – зауважує Яна Жолобецька.
Експертка наголошує, що однією з причин виключення з реєстру платників єдиного податку є неподання пакету звітності (загальної податкової декларації, звітної податкової декларації, розрахунку частки с/г товаровиробництва, відомості про наявність земельних ділянок).
Щоправда, положення п.299.10 ст.299 ПК України не визначають для анулювання реєстрації платником єдиного податку такої підстави, як порушення строків подання податкової звітності. Саме такого висновку дійшов Третій апеляційний адміністративний суд задовольняючи апеляційну скаргу платника єдиного податку 4 групи (Постанова від 20 лютого 2020 року справа № 160/8921/19).
Раніше ми писали, чи можна повернути 4 групу, якщо податкова її скасувала.