Агромаркет

Скорочення споживання біодизелю у світі опускає ціни на ріпак

Експерти Oil World знизили прогноз світового виробництва біодизелю у 2020 році на 3,9 млн тонн – до 43,5 млн тонн, проте не виключають ще більшого скорочення виробництва в разі продовження розвиненими країнами карантинів через Covid -19. Разом з тим зниження попиту на автомобільне пальне скорочує споживання етанолу та біодизелю, що опускає ціни на кукурудзу, цукрову тростину, ріпак та пальмову олію.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі Grain Trade.

«Основним споживачем українського ріпаку є європейська біодизельна промисловість, яка отримує з бюджету ЄС дотації, що дозволяють підтримувати преміальні ціни на ріпак на рівні з соєю та соняшником», – йдеться в повідомленні.

У 2019/20 МР ЄС скоротив виробництво ріпаку до мінімальних за 13 років 16,89 млн тонн, унаслідок чого імпорт ріпаку виріс до рекордних для цього періоду 4,9 млн тонн. Основними постачальниками ріпаку до ЄС у поточному сезоні стали Україна та Канада, частка яких у загальному імпорті станом на 29 березня складала 58% та 29% відповідно. При цьому, внаслідок обумовленого посухою скорочення виробництва, частка Австралії в імпортованому до ЄС ріпаку зменшилася до 9%, що є найнижчим показником останніх 10 років.

Експерти Strategie Grains у березневому звіті зменшили в порівнянні з січневим прогнозом оцінку виробництва ріпаку в ЄС у поточному сезоні з 18,05 до 17,59 млн тонн.

В Україні виробництво ріпаку також скоротиться до 2-2,2 млн тонн, у порівнянні з 3,3 млн тонн у попередньому сезоні через дефіцит вологи під час сівби. Але скорочення виробництва в ЄС та Україні компенсує його збільшення в Канаді та Австралії.

«Зниження попиту на біодизель опускає ціни на ріпакову олію, які вже впали на 15% до 670 €/т для поставок у червні-липні. Ціни на ріпак місяць тому опускалися до 341 €/т, проте зараз виросли до 366,5 €/т для серпневих поставок за підтримки зростання цін на нафту. Але навіть подорожчання нафти не підтримає ціни на ріпак, оскільки зменшення фізичного попиту на автомобільне пальне скоротить попит на біодизель, що в наступні декілька місяців і надалі опускатиме ціни на ріпак», – повідомляє Grain Trade.

Експерти Oil World зменшили в порівнянні з попередньою оцінкою прогноз виробництва біопалива в ЄС на 1,3 млн тонн – до 13,2 млн тонн, що на 1,6 млн тонн поступатиметься рівню 2019 року. Для США прогноз виробництва зменшили на 0,6 млн тонн – до 7,4 млн тонн, що все одно перевищить минулорічні 7,35 млн тонн.

Водночас Індонезія у 2020 році має намір збільшити виробництво біодизелю, в порівнянні з попереднім роком з 7,48 до 8,2 млн тонн, Бразилія – з 5,16 до 5,4 млн тонн, тоді як Аргентина зменшить з 2,15 до 1,9 млн тонн та Малайзія – з 1,2 до 0,8 млн тонн.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!