Агромаркет

Скільки часу займає укладання угоди купівлі-продажу землі

В ідеалі строк укладання угоди за умов підготовленого пакета документів з боку продавця та покупця становить від двох до п`яти днів.

Про це під час вебінару повідомив в.о. Голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (2017-2019). Фахівець із земельних відносин Олександр Колотілін.

За його словами, покупцю варто бути готовим до укладання земельної угоди заздалегідь, в тому числі перевірити наявність необхідних документів. Також якщо у покупця є чоловік або дружина, потрібна нотаріальна згода від них.

«Часто нотаріуси роблять згоду від супруга чи супруги під ділянку з певним кадастровим номером. Але нічого не заважає зробити згоду на будь-яку земельну ділянку на території України, щоб не брати її кожного разу з метою укладання операції», – зауважив Олександр Колотілін.

Він нагадав, що покупець повинен мати підтвердити свої доходи (декларація про доходи, квартальна звітність ФОПа, довідка про зарплатню, гонорари та будь-які інші виплати, в тому числі з продажу нерухомості) та їх наявність на банківському рахунку.

Також важливо перевірити відсутність штрафів, арештів, судових спорів, які можуть ускладнити купівлю-продаж землі.

Крім того, банківські картки мають бути і у продавця, і у покупця землі.

«Строки укладання угоди за умов підготовленого пакета документів з боку продавця та покупця займає від двох до п`яти днів», – зазначив Олександр Колотілін.

За його словами, у нотаріальних округах, де проводяться земельні угоди, нотаріуси вимагають різні документи щодо ділянок, які знаходяться в оренді й покупець намагається скористатися переважним правом. Також дуже різні вимоги до керівництва компанії-покупця землі.

Нагадаємо, у яких випадках продавець землі може скористатися «пільгою» зі сплати податків. Раніше ми повідомляли, кому надається переважне право на купівлю землі.