Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Скасовано ліміт для іноземних інвесторів на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Відсьогодні Національний банк України скасовує щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб та виходу з господарських товариств іноземними інвесторами.

Про це повідомляє НБУ.

Відповідне рішення затверджено в рамках валютної лібералізації Постановою НБУ №113 від 9 вересня 2019 року «Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті».

Документ розширює перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволено зарахування коштів у гривнях, отриманих в якості дивідендів, процентних доходів за цінними паперами та інших доходів за об’єктами прав власності в Україні, що не пов’язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

«Це дасть змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні. Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну», – йдеться в повіломоенні НБУ.

Крім того, Нацбанк також уточнив, що чинний е-ліміт у 2 млн євро на рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Як повідомлялося раніше, НБУ скасував ліміт на перерахування дивідендів за кордон.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!