Агромаркет

Скасовано ліміт для іноземних інвесторів на репатріацію коштів від продажу цінних паперів

Відсьогодні Національний банк України скасовує щомісячний ліміт у сумі 5 млн євро на репатріацію коштів від продажу цінних паперів, корпоративних прав, а також коштів, отриманих унаслідок зменшення статутних капіталів юридичних осіб та виходу з господарських товариств іноземними інвесторами.

Про це повідомляє НБУ.

Відповідне рішення затверджено в рамках валютної лібералізації Постановою НБУ №113 від 9 вересня 2019 року «Про затвердження Змін до Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті».

Документ розширює перелік операцій, які дозволяється здійснювати за рахунками нерезидентів. Зокрема, на поточні рахунки фізичних осіб-нерезидентів дозволено зарахування коштів у гривнях, отриманих в якості дивідендів, процентних доходів за цінними паперами та інших доходів за об’єктами прав власності в Україні, що не пов’язані з їх відчуженням, продажем, ліквідацією або зменшенням статутного капіталу.

«Це дасть змогу нерезидентам гнучкіше розпоряджатися власними коштами як в іноземній валюті, так і в гривні. Спрощення процедури повернення іноземних інвестицій також сприятиме їх подальшому припливу в Україну», – йдеться в повіломоенні НБУ.

Крім того, Нацбанк також уточнив, що чинний е-ліміт у 2 млн євро на рік для інвестицій юридичних осіб-резидентів за кордон поширюється також на придбання цінних паперів іноземних емітентів та облігацій зовнішньої державної позики України.

Як повідомлялося раніше, НБУ скасував ліміт на перерахування дивідендів за кордон.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!