Агромаркет

Сільське господарство у 2017 році стало найрентабельнішою галуззю економіки України

Поділитись:
Сільське господарство у 2017 році стало найрентабельнішою галуззю економіки України

Рівень рентабельності операційної діяльності підприємств сільського, лісового та рибного господарства у 2017 році склав 22,7% проти 8,9% в цілому по економіці Україн.

На цьому наголосив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко, посилаючись на дані Державної служби статистики.

За його словами, підприємства галузі одержали майже 79,1 млрд грн чистого прибутку, що є найвищим показником серед усіх видів економічної діяльності і майже на 25 млрд грн перевищує прибуток промисловості.

Сільське господарство забезпечило 43,5% чистого прибутку всіх підприємств України. При цьому прибутки одержали 86,1% підприємств сільського, лісового та рибного господарства проти 72,5% у цілому по економіці, зауважив науковець.

Водночас у 2017 році прибутки  підприємств сільського господарства зменшилися проти 2016 року на 11,6 млрд грн, а частка збиткових підприємств зросла з 12,3% до 13,9%.

Слід також враховувати, що на оплату праці у рослинництві спрямовується лише 5,2% витрат на виробництво продукції рослинництва, а на продукцію тваринництва – 7,6%. Тобто відносно висока прибутковість сільського господарства поки що не забезпечує відповідного зростання доходів зайнятих у галузі і сільського населення, підсумував Юрій Лупенко.
 
AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями