Агромаркет

Сільгоспвиробники використали лише третину дотаційних коштів, передбачених на 2019 рік

Із 5,9 млрд грн,  виділених на 2019 рік на підтримку агросектору за шістьма напрямками, за майже дев’ять місяців поточного року було використано лише 1,7 млрд грн, або 28%.

Про це свідчать дані Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, з 127 млн грн, передбачених на часткову компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами, станом на 18 вересня використано 62% (80,6 млн грн), а з 800 млн грн фінансової підтримки розвитку фермерських господарств – лише 17% (трохи більше 136 млн грн).

Сума дотацій на підтримку розвитку хмелярства, закладення молодих садів, виноградників та ягідників і нагляд за ними становила 400 млн грн, а використано було лише 30% (119 млн грн), на надання кредитів фермерським господарствам – 200 млн грн (використано всього 7%, або 14 млн грн).

Крім того, із 3,5 млрд грн, передбачених на державну підтримку галузі тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва) використано трохи більше 1 млрд грн, або 30%, а з 881,8 млн грн, виділених на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників, отримувачам перераховано 331 млн грн, або 37,6%.

Нагадаємо, у Держбюджеті-2020 на підтримку аграрного сектору виділено 4,4 млрд грн. Передбачається, що всі ці кошти буде спрямовано на часткову компенсацію відсотків за кредитами на придбання сільгоспугідь після відкриття ринку землі.

Як повідомлялося раніше, в уряді пояснили, чому скоротили держпідтримку аграрного сектору.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!