Агромаркет

Сертифікат НАССР можна не отримувати, але система повинна працювати

Сертифікат НАССР можна не отримувати, але система повинна працювати

Сертифікація постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР), не є обов’язковою. Законодавством прописана лише вимога щодо запровадження НАССР на підприємства з  виробництва харчових продуктів, але немає вимоги щодо отримання сертифікату НАССР.

На цьому наголосив директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Держпродспоживслужби Борис Кобаль.

За його словами, Закон «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачає встановлення прозорого механізму надання державних гарантій безпечності та якості харчових продуктів та запровадження державного контролю в сфері санітарних та фітосанітарних заходів «від лану до столу».

Однією з обов’язкових вимог для оператора ринку харчових продуктів є система НАССР.

Для поступового переходу на використання процедур НАССР для виробників визначено перехідний період. Так, для потужностей, які провадять діяльність із харчовими продуктами, у складі яких є необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), система повинна бути запроваджена впродовж трьох років із моменту оприлюднення закону (з 20 вересня 2017 року).

На потужностях, які провадять діяльність із харчовими продуктами, у складі яких відсутні необроблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей), – через чотири роки (з 20 вересня 2018 року), а для малих потужностей – через п’ять років з дня (з 20 вересня 2019 року).

«Залежно від виду діяльності, підприємства повинні запровадити цю систему у строки, передбачені законодавством, – наголосив Борис Кобаль. – Держпродспоживслужба має право перевіряти бізнес на предмет впровадження системи НАССР. За порушення передбачені санкції».

Порушників-юросіб можуть оштрафувати у розмірі 30-75 мінімальних заробітних плат, фізичних осіб-підприємців – на 3-15 мінімальних заробітних плат. Крім того, є загроза зупинення роботи потужності.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!