Агромаркет

Середня вартість 1 га землі зросла на 20%

Середня вартість 1 га землі зросла на 20%

За час функціонування ринку землі середня вартість 1 га зросла на 20%.

Про це під час пресконференції в «Укрінформі» повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Денис Башлик.

«Попит спостерігався й у 2021 році й за весь час функціонування ринку землі спостерігається тренд на його зростання», – констатував заступник міністра.

За його словами, зростання попиту свідчить про те, що українці вірять у перемогу, адже вони не тільки не бояться купувати наділи, але інвестують у землю.

Заступник міністра агрополітики уточнив, що на Львівщині середня ціна за 1 га землі становить 162 тис. грн, а на Київщині – 148 тис. грн.

«На момент відкриття ринку землі середня вартість 1 га в Київській області становила 48 тис. грн, а у Львівській 51 тис. грн. Навіть якщо прибрати фактор інфляції, бачимо, що зростання цін на землю продовжується», – підкреслив Денис Башлик.

Він уточнив, що в областях, де велися активні бойові дії зростання вартості землі не таке велике. Зокрема, якщо на початку роботи ринку землі середня ціна 1 га на Чернігівщині становила 16-17 тис. грн, а зараз – 23 тис. грн.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині – найдорожча земля.