Агромаркет

Рівень корупції в агросекторі поступово знижується

Рівень корупції в агросекторі у порівнянні з 2016 роком знизився на 48%.

Про це під час презентації дослідження «Прояви корупції в агросекторі у 2023 році» розповіла директорка Програми USAID АГРО Ксенія Сидоркіна.

За її словами, корупція присутня у всіх сферах життя й нагадує ракову пухлину із метастазами.

«Проте цього року ми побачили позитивну тенденцію: сьогодні рівень корупції, про який доповідають наші респонденти, становить 16%», – зазначила Ксенія Сидоркіна.

Вона уточнила, що у 2016 році, коли USAID АГРО почали проводити дослідження, рівень корупції в агросекторі становив 64%.

«Відтак бачимо значне зниження (рівня корупції в агросекторі, – прим. ред.), що вже всіляє надію», – додала Ксенія Сидоркіна.

Проте водночас, уточнює директорка Програми USAID АГРО, проблемним питанням на шляху подолання корупції залишається недостатній рівень виконання законодавства та невідповідність відповідальності за правопорушення.

«Зокрема, 75% респондентів, що не заявили про випадки корупції, з якими вони зіштовхувалися, вважають, що від них ніщо не залежить. Це гостро ставить перед Україною питання проведення судової реформи, без якої важко рухатися у напрямку подолання корупції», – підсумувала Ксенія Сидоркіна.

Нагадаємо, 18% ММСП стикалися з проявами корупції в земельних відносинах.