Агромаркет

Риборозплідникам пропонують зароблятимуть собі на модернізацію, надаючи платні послуги

Риборозплідникам пропонують зароблятимуть собі на модернізацію, надаючи платні послуги

Державні рибовідтворювальні заводи надаватимуть ряд платних послуг.

Це передбачено проектом постанови Кабінету Міністрів України «Про надання платних послуг бюджетними установами, що належать до сфери управління Державного агентства рибного господарства», повідомляє прес-служба Держрибагентства.

«Риборозплідники мають  більший потенціал, ніж його використовує державне замовлення. Розумним рішенням є   дозволити підприємствам  надавати платні послуги. Отримані кошти  можуть бути використанні для модернізації підприємств. Крім того,  на продукт  діяльності риборозплідників  існує великий попит серед рибних фермерів, це сприятиме розвитку ринку»,  ̶  зазначив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Зокрема, йдеться про Херсонський виробничо-експериментальний завод з розведення молоді частикових риб, Виробничо-експериментальний дніпровський осетровий рибовідтворювальний завод ім. академіка С.Т. Артющика, Новокаховський рибоводний завод частикових риб, Рибоводний форелевий завод «Лопушно», а також Іхтіопатологічну  лабораторію, що займається дослідженнями хвороб риби та Методично-технологічний центр з аквакультури.
 
Підприємства зможуть реалізовувати надлишки малька та заплідненої ікри, надавати рекомендації підприємцям в сфері аквакультури, використати вільні від виробництва  водойми  для  організації рекреаційної рибалки.

Іхтіопатологічна лабораторія зможе проводити гідробіологічні, гідрохімічні, паразитологічні, клінічні й інші дослідження об’єктів риборозведення та консультувати підприємців з питань хвороб риби.

За словами Яреми Коваліва, матеріально-технічні потужності рибовідтворювальних заводів не оновлювалися більше 20 років. Вони споживають занадто багато електроенергії, гальмують розвиток самих підприємств.

Наразі постанова Держрибагентства знаходиться на погодженні в органах виконавчої влади.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!