Агромаркет

Рада ухвалила закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків через ЕКА

Рада ухвалила закон про страхування інвестицій від воєнних ризиків через ЕКА

Верховна Рада  України прийняла у другому читанні та в цілому законопроєкт № 9015 про страхування воєнних ризиків.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник голови Комітету з питань економічного розвитку ВР Дмитро Кисилевський, який є співавтором законопроєкту.

Документ надає право Експортно-кредитному агентству України страхувати інвестиції від воєнних ризиків. Такий поліс дозволить українським інвесторам та промисловцям розраховувати на компенсацію втрат у випадку «прильоту».

«Зараз таку послугу можуть отримати іноземні компанії через міжнародні фінансові організації такі як MIGA чи DFC. Після підписання закону Президентом таку можливість отримають і українські підприємства. Закон набуває чинності 1 січня 2024 року», – зауважив Дмитро Киселевський.

За його словами, до 1 січня 2024 року Кабінет міністрів України має забезпечити прийняття за погодженням з Національним банком України нормативно-правового акту, що визначає перелік воєнних ризиків, а також умови та порядок страхування (перестрахування) таких ризиків при здійсненні видів діяльності ЕКА.

«Також важливо суттєво збільшити статутний капітал ЕКА. Це має відбуватись за рахунок Державного бюджету України або за сприяння міжнародних донорів. ЕКА має навчитись перестраховувати ризики. При виконанні цих трьох умов механізм запрацює. Без них – ні», – констатував Дмитро Киселевський.

Він нагадав, що наразі Мінекономіки комунікує з MIGA, DFC та ЄБРР, а також з донорами в рамках Мультидонорської координаційної платформи щодо необхідності залучення $100 млн. для перестрахування української ЕКА та $500 млн. для міжнародних трастових фондів страхування та перестрахування.

За словами нардепа, парламент разом з Мінекономіки та Мінфіном порушуватимуть питання щодо збільшення уставного капіталу ЕКА у тому числі для страхування інвестицій від воєнних ризиків.

«Запровадження механізму страхування інвестицій від воєнних ризиків є частиною Плану відновлення переробної промисловості. Він також включає стимули для індустріальних парків, вимогу локалізації при публічних закупівлях, компенсація частки промислових інвестицій через податки та інші ініціативи», – додав Дмитро Киселевський.

Нагадаємо, Україна та Велика Британія розробили спецмеханізм страхування від воєнних ризиків для експортерів.