Припинення роботи «зернового коридору» призведе до пришвидшення продовольчої інфляції в Світі
«Зерновий коридор» — це певна перспектива й упевненість для аграрія. Але в такому разі термін угоди має бути подовжений на рік. Тоді фермер посіє озимину й знатиме, що зможе її продати, а трейдер буде впевнений, що в нього є технічна можливість вивезти пшеницю.
Про це у своїй колонці для журналу The Ukrainian Farmer повідомив президент Української зернової асоціації (УЗА) Микола Горбачьов.
На думку фахівця, подовження угоди на кілька місяців — це розв’язання питання у короткостроковій перспективі, але великий знак питання з посівними площами на наступний рік.
«Наразі ми бачимо, що наступного року врожай скоротиться вдвічі проти рекорду передвоєнного року на рівні 107 млн тонн», – констатував Микола Горбачьов.
Він зазначив, що припинення роботи «зернового коридору» призведе до пришвидшення продовольчої інфляції в усьому Світі.
Якщо такі розвинені країни, як у ЄС недоотримають зерно, вони будуть вимушені його експортувати з Аргентини, Бразилії чи Австралії. Відповідно, збіжжя коштуватиме значно дорожче, а для країн Африки такі ціни будуть просто не підйомними. Тому можливо, що розвинені країни наразяться не лише на проблему продовольства за надвисоку ціну, а й на міграцію людей із країн третього світу.
«Звісно, варто акцентувати й на збільшенні пропускної здатності суден у рамках зернового коридору. Адже останнім часом інспекція СКЦ перевіряла по 2–3 судна на добу на вхід. Компанії не знають, чи буде нормальний рух коридором», – додав Микола Горбачьов.
Нагадаємо, експерт порівняв вартість логістики до дунайських та чорноморських портів.