Агромаркет

Прогноз світового виробництва фуражного зерна підвищено за рахунок врожаю кукурудзи в Україні

Прогноз світового виробництва фуражного зерна підвищено за рахунок врожаю кукурудзи в Україні

Глобальне виробництво зернових у 2018 році досягне 2,587 млрд тонн, що є найнижчим показником за останні три роки. Цей показник знизився на 2,4% проти рекордного рівня минулого року.

Такий новий прогноз озвучили у ФАО.

Зокрема, цього року світове виробництво пшениці, яке зараз становить майже 722 млн тонн (найгірший урожай із 2013 року), скоротиться на 14 млн тонн. Суха спекотна погода влітку спровокувала значне зниження врожайності в Європі.

При цьому світове виробництво фуражного зерна було переглянуто в бік підвищення порівняно з липневим прогнозом на 15 млн тонн – завдяки покращенню прогнозів щодо виробництва кукурудзи в Китаї, Україні та США, що більш ніж компенсує очікуване скорочення виробництва в ЄС і Росії.

ФАО чекає, що обсяг виробництва фуражного зерна в 2018 році складе близько 1,354 млрд тонн, що приблизно на 2,6% нижче рівня 2017 року.

Світове виробництво рису у 2018 році має зрости на 1,3% порівняно з 2017 роком і досягне нового показника – майже 512 млн тонн. Цьому сприятиме збільшення обсягів виробництва в Бангладеш і В’єтнамі, а також розширення посівних площ у Шрі-Ланці та США.

ФАО підвищила свій прогноз по світовому споживанню зернових культур до 2,648 млрд тонн – головним чином за рахунок збільшення споживання кукурудзи для кормовиробництва і промислового використання і щедрого врожаю рису.

Запаси зернових культур скорочуються, особливо в Китаї, ЄС і Росії. Очікується, що загальне співвідношення запасів до споживання знизиться до 27,3% – найнижчого за останні п’ять років значення.

Прогноз щодо світового товарообігу зерновими культурами протягом сезону-2018/19 був переглянутий у бік підвищення до майже 414 млн тонн, що приблизно на 1,5% нижче рекордного рівня минулого року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!