Агромаркет

Продовольства у світі достатньо, але є перебої у розподілі продуктів через пандемію коронавірусу, - ФАО

Відновідно до попередніх показників, у 2020 році в Європі та Центральній Азії, як і в усьому світі, очікується майже рекордний обсяг виробництва пшениці і збільшення запасів продовольства. Тому запасів основних продовольчих товарів достатньо, проте в результаті вживання заходів щодо пом’якшення впливу пандемії COVID-19, виникли логістичні збої, що утрудняють розподіл продуктів харчування і ведення сільськогосподарського виробництва в ряді країн.

Про це повідомляє прес-служба ФАО з посиланням на дані нового бюлетеню «Ситуація на продовольчому ринку Європи та Центральної Азії і політика реагування на пандемію COVID-19».

Зокрема, в аналітичній записці представлено обнадійливу оцінку продовольчих ринків регіону: вони добре забезпечені основними продуктами харчування, створено сприятливі умови для виробництва таких основних культур, як пшениця.

У той же час в публікації відзначаються негативні наслідки тривалої в сфері охорони здоров’я кризи COVID-19 для транспортування, зберігання, реалізації, фінансування і наявності ресурсів у продовольчому та сільськогосподарському секторах.

«За допомогою анкет ми зібрали інформацію з країн, найчастіше безпосередньо від учасників ринку та фермерів, – сказав автор доповіді Чен Фан, економіст ФАО у Європі і Центральній Азії. – В цілому найбільшого впливу зазнала ланцюжок постачання риби, за ним йдуть ланцюжки виробництва та постачання молока і молочних продуктів, м’яса, зерна і бобових культур».

За його словами, в аналітичній записці урядам рекомендується вжити заходів щодо виправлення становища, які спрямовані на обмеження довгострокових наслідків, і містяться конкретні рекомендації.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!