Агромаркет

Прибутковими були 47 з 504 держпідприємств, підпорядкованих Мінагрополітики

Прибутковими були 47 з 504 держпідприємств, підпорядкованих Мінагрополітики

Держава має продати збиткові агроактиви та зосередитись на ефективному розвитку найбільш інвестиційно привабливих держпідприємств.

На цьому наголосив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Зараз Мінагрополітики керує 504 суб’єктами господарювання, які працюють в різних секторах АПК. Сумарно ці компанії мають у своєму розпорядженні земельний банк майже в 500 тис. га, що еквівалентно другому місцю в рейтингу найбільших латифундистів України.

Однак ефективність їх роботи залишає бажати кращого. «У 2015 році лише 47 держпідприємств з понад 500, які перебувають в управлінні Мінагрополітики, були прибутковими», ‒ підкреслив Максим Мартинюк.

Основна складність аграрної приватизації – земельна складова, оскільки при розпаюванні аграрних держпідприємств, більшість з яких є колишніми радгоспами, необхідно врахувати права колишніх працівників та пенсіонерів з їх числа. Також процес ускладнює невпорядкованість оформлення прав на землю.

Функціонування аграрних підприємств, які держава вирішить зберегти за собою, також має бути підпорядковане бізнес-логіці. «Частина з них можуть бути гарантами забезпечення продовольчої безпеки. Інші можуть стати об’єктами для залучення іноземного капіталу», ‒ зазначив Максим Мартинюк.

AgroTimes 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!