Агромаркет

Президент підписав закон, що скасовує «соєві правки»

Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» № 466-IX, який Верховна Рада України ухвалила 16 січня 2020 року, який, зокрема, скасовує так звані «соєві правки».

Про це повідомляється на сайті Офісу Президента.

«Майже 2,5 роки тривала боротьба з «соєвими правками», що скасовували відшкодування ПДВ на сою і насіння ріпаку з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 роки; ріпаку з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року. У результаті цього рішення щороку український малий і середній аграрний бізнес втрачав сотні гривень на кожній тонні реалізованої сої», – написав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький на своїй Фейсбук-сторінці.

Закон, що його підписав Президент, також передбачає:

  • вдосконалення та спрощення системи адміністрування податків, її узгодження зі світовими стандартами.
  • запровадження міжнародних стандартів податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі та імплементацію положень Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (План дій BEPS).
  • забезпечення необхідних умов для реформування Державної податкової служби та відкривають можливість для перетворення її структури відповідно до концепції єдиної юридичної особи.
  • вдосконалення системи адміністрування податків та розширює можливості онлайн-сервісів для платників.

«Відтепер платник, який подає звітність в електронному вигляді або пройшов електронну ідентифікацію олнайн в електронному кабінеті, зможе подати заяву про бажання отримувати документи від податкових органів у електронному вигляді», – йдеться в повідомленні Офісу Президента.

Реалізація положень закону також розширює інвестиційні стимули шляхом запровадження прискореної амортизації основних засобів.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!