Агромаркет

Президент підписав закон про земельні аукціони

Президент підписав закон про земельні аукціони

Президент України Володимир Зеленський повернув до парламенту зі своїм підписом закон №2195, який дозволяє продаж та передачу земель державної та комунальної власності через електронні торги.

Такі дані містяться на сайті парламенту.

Згідно із пояснювальною закипскою до законопроєкту, земельні торги будуть проводитись в єдиній електронній торговій системі у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладатиметься договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну.

Не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Одним з важливих нововведень цього проекту є зміна розміру реєстраційного та гарантійного внесків. Так, визначення розміру реєстраційного та гарантійного внесків за лотом буде здійснюватися з урахуванням вимог Кабінету Міністрів України, але при цьому розмір гарантійного внеску не може становити менше 30 відсотків стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою (у разі продажу прав на земельну ділянку (оренди, суперфіцію, емфітевзису).

З огляду на зміну моделі проведення торгів, змінюються умови неповернення гарантійних внесків: учасникам, якщо жоден з них не зробив кроку аукціону (торгів), крім окремих випадків, та переможцю у разі, якщо ним в установлений строк не було підписано протокол торгів, договір за результатами торгів, не було сплачено належної суми за придбаний лот.

Передбачається, що один лот складається виключно з однієї земельної ділянки або прав на неї.

Раніше парламент ухвалив закон про продаж землі через електронні аукціони. Також ми писали, що парламент ухвалив закон про земельну децентралізацію.