Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Посівні площі під озимим ріпаком скоротилися на 30%

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Посівна озимих культур в Україні практично завершилася. Так, на середину листопада спостерігалося скорочення посівів озимих пшениці, жита й найбільше ріпаку (на 30%), що викликано загалом тривалою посухою та нестачею вологи в ґрунті.

Про це повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

Зазначають, що на середину листопада було посіяно 5,9 млн га озимої пшениці, що на 9% або 500 тис. га менше від минулорічних площ. Зокрема, найбільше скорочення площ відбулося в Одеській області (-120 тис. га), а також Хмельницькій і Черкаській (по -70 тис. га).

Причиною такого скорочення стала посуха та суттєвий брак вологи в ґрунті в період посіву, особливо в Одеській і Черкаській областях. Натомість на Хмельниччині затягнувся період збору пізніх культур, і площі під озимину ще були зайняті іншими культурами, переважно соєю та соняшником.

Також додають, що аграрії скоротили посіви озимого жита на 11% – з 134 до 120 тис. га. Зокрема, зменшилися посівні площі в Сумській області, Житомирській і Харківській областях.

Разом з тим, відзначають, що озимий ріпак в Україні посіяно на площі 900 тис. га, що на 30% менше ніж торік. У Миколаївській, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Черкаській областях посіяли лише 30-60% від прогнозованих площ.

«Незважаючи на скорочення площ, більшість аграріїв відзначають, що стан посівів значно кращий, аніж торік. Доволі тепла осінь з рясними опадами, починаючи з другої половини вересня, забезпечила гарний розвиток посівів озимини. Так, очікування врожаю озимих культур наразі досить оптимістичні», – зазначає генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Раніше повідомлялося, що посуха не примусила фермерів півдня переглянути свою сівозміну. Пшениця становить майже 90% в озимому клині Черкащини. «Агро-Класік» на Рівненщині повертає в сівозміну ріпак, а «Агроліга» відмовилась від сівби озимого ріпаку.

Нагадаємо, в KSG Agro обґрунтували доречність проведення сівби озимої пшениці навіть у сухий ґрунт.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ