Агромаркет

Портфель авальованих ПУМБ-векселів становить майже 650 млн грн

Портфель авальованих векселів Першого Українського Міжнародного Банку (ПУМБ) досяг рекордної позначки у 647 млн грн, а його загальний приріст у порівнянні з минулим роком становив більше 50%. З такими показниками банк продовжує утримувати провідні позиції та входити у трійку лідерів ринку за обсягом вексельних операцій.

Про це повідомляє пресслужба банку.

Інтерес агровиробників до цього фінансового інструменту у ПУМБ насамперед пов’язують з його вигідністю.

Так, авальований ПУМБ-вексель дозволяє аграріям розрахуватися з дистриб’ютором за насіння, добрива та ЗЗР на умовах відстрочки платежу. З його допомогою клієнти мають змогу профінансувати навесні до 100% вартості товару, а розрахуватись за нього восени. Сукупна ж ціна придбаної продукції буде вигіднішою, ніж на умовах товарного кредиту від дистриб’ютора, а вартість операції авалювання векселя обійдеться векселедавцю в 4-5 разів дешевше за стандартний банківський кредит.

Інтерес клієнтів пожвавлює і співпраця ПУМБ з більшістю міжнародних виробників засобів захисту рослин і насіння, які приймають векселі банку. Серед найвідоміших – «Syngenta», «BAYER», «BASF», «DUPONT» и «СУФФЛЕ АГРО УКРАЇНА».

«Популярність авальованого векселя як засобу розрахунку серед виробників агропродукції доволі висока. Все більше клієнтів бачать у векселі інструмент, який дозволяє гнучко управляти своїми фінансовими ресурсами не відволікаючи обігові кошти,» – зазначає Олександр Камаралі, керівник напрямку вексельних операцій ПУМБ.