Агромаркет

Порт Ізмаїл наростив обсяги перевалки сільгосппродукції майже на 20%

Обсяги вантажоперевалки олії та шроту у Ізмаїльському морському порту збільшились: показник десяти місяців поточного року вищий за минулорічний на 19 %.

Про це повідомляє пресслужба Адміністрації морських портів України.

Починаючи з 2013 року через Ізмаїльський морський порт здійснюється експорт продукції одного з найбільших у регіоні підприємств з переробки агропродукції – ТОВ «Ізмаїл-Трансбалктермінал». Комбінат виробляє рослинну олію (соняшникову та рапсову), шрот та паливні гранули (пелети), використовуючи сировину фермерських господарств Одеського та інших регіонів України. Минулого року, через посуху відчувався дефіцит насіння, яке частково довелося експортувати з Молдови. Цього року фермери регіону зібрали добрий врожай соняшнику, тому перебоїв із сировиною не спостерігається. За 10 місяців поточного року у Ізмаїльському морському порту перевантажено 68, 62 тис. тонн олії та 76,60 тис тонн шроту. Зараз – сезон у розпалі, тому очікується нарощення цих показників до кінця року.

Продукція ТОВ «Ізмаїл-Трансбалктермінал» транспортується переважно морськими суднами, незначна частина – річковими баржами. Шрот експортується до Туреччини, Марокко та Єгипту, соняшникова олія – до країн середземноморського басейну (Італія, Іспанія, Туреччина), рапсова олія – до Болгарії, пелети – до Румунії.

Нагадаємо, в порту Ізмаїл відбулося днопоглиблюванння. Раніше в порту Ізмаїл збільшилась кількість суднозаходів через збільшення експорту агропродукції.