Агромаркет

Попри рекордні обсяги виробництва, прибутки сільгосппідприємств у 2019 році скоротилися на 43%

На тлі збільшення у 2019 році обсягів виробництва агропродукції у сільськогосподарських підприємствах на 3,3% їх прибутки, за результатами минулого року, зменшаться на 43%.

Про це повідомив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Так, якщо 2018 року вони становили 71,2 млрд грн, то за 2019 рік складуть близько 31 млрд грн.

За його словами, зменшення прибутків на фоні випереджаючого зростання собівартості сільськогосподарської продукції над доходами від її реалізації, зумовило різке (майже втричі) падіння рівня рентабельності сільськогосподарського виробництва в агропідприємствах.

Зокрема, прибуток від рослинництва зменшиться майже наполовину – до 33 млрд грн, а тваринництво у сільгосппідприємствах знову може стати збитковим (-2,1 млрд грн).

«Найбільше сільськогосподарські підприємства втратили на виробництві і реалізації пшениці – майже 24 млрд грн, кукурудзи на зерно – понад 18 млрд грн, ріпаку – більш ніж 3,4 млрд грн та соняшнику – близько 3,2 млрд грн», – зазначив академік.

Загалом переважна більшість рослинницької продукції – крім цукрового буряка і сорго – залишилися прибутковими, тоді як у тваринництві прибутковими залишились виробництво молока та вирощування м’яса птиці, підсумував Юрій Лупенко.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!