Агромаркет

Польські фермери на кордоні з Україною висунули нові вимоги

Польські фермери на кордоні з Україною висунули нові вимоги

Польські фермери, які протестують на пункті пропуску «Медика», висувають три вимоги.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Республіка Польща Анни Гембіцької за результатами зустрімі новопризначеної профільної міністерки з польськими протестувальниками поблизу прикордонного пункту пропуску «Медика – Шегіні».

Аграрії, які протестували на кордоні, висунули три вимоги: дотації на закупівлю кукурудзи, збереження сільськогосподарського податку на рівні цього року та продовження кредитів ліквідності.

«Я знаю, що ситуація на кордоні складна. Це викликано агресією росії проти України, а також безвідповідальною політикою Європейського Союзу», – наголосила міністр Анна Гембіцька.

Вона звернула увагу на невизнання Європейською спільнотою проблем Польщі та прифронтових країн.

Очільник Мінагрополітики підкреслила, що розмова стосувалася як ЄС, так і національних рішень.

Вона послалася на вимоги, подані фермерами, наголосивши, що запропоновані рішення ще потребують додаткових роз’яснень.

«Ми пропонуємо субсидії на кукурудзу на рівні 1000 злотих/га», – сказала міністр Анна Гембіцка.

Друга вимога стосувалася надання кредитів ліквідності з процентною ставкою 2%.

«Подані заявки практично вичерпали пул у 10 мільярдів злотих. Тому ми захочемо збільшити весь пул кредитування ще на 2,5 млрд злотих. Ми розуміємо органи місцевого самоврядування, але ще краще розуміємо фермерів. Ми працюватимемо з Міністерством внутрішніх справ та адміністрації, щоб розробити механізм, який, з одного боку, захистить фермерів, а з іншого – не завдасть шкоди муніципалітетам», – запевнила міністр Анна Гембіцька».

Глава Мінагрополітики також повідомила, що попросила єврокомісара з питань торгівлі Валдіса Домбровскіса про зустріч із протестуючими фермерами та транспортниками.

Нагадаємо, польські перевізники блокують рух вантажівок на пунктах пропуску з Україною. Також ми писали, що польські страйкарі планують цілодобово блокувати пункт пропуску «Медика-Шегині».