Агромаркет

Польща вважає, що Україна потіснить її на ринку яблук в ЄС

Польща вважає, що Україна потіснить її на ринку яблук в ЄС

Інформація про появу українського яблука на ринку Великої Британії та Скандинавії викликала серйозне занепокоєння серед польських садівників. Вони вважають, що українські виробники яблук можуть поступово витісняти їх з європейського ринку.

«Україна інтенсивно збільшує обсяги виробництва яблука, а садівники працюють над підвищенням якості та дієвим просуванням свої продукції на ринку, сподіваючись потіснити на ринку своїх конкурентів з Польщі та Італії»,– пише «Інфо-Шувар», цитуючи портал sadyogrody.pl.

Через суттєве зниження врожаю попит на польську продукцію мав би стрімко зростати, проте цього не відбулося саме через українське яблуко, зазначив президент групи виробників La Sad Міхал Лачович.

Втім, далеко не всі фахівці погоджуються з такою думкою. Мирослав Малішевський, президент Спілки садівників Польщі, не вірить, що українська продукція зможе потіснити польську.

«Логічним ринком збуту для України є Схід, а не Захід, – вважає він. – Україна може експортувати продукцію до Росії, оскільки не підпадає під дію ембарго. Також українська продукція охоплює все більше пострадянських ринків».

Насправді Україна – одна з країн, щодо яких Росія ввела ембарго ще в 2014 році. До вересня 2015 року українське та польське яблуко потрапляло в Росію через Крим, але після блокади цей канал припинив існування. Білорусь стала головним офіційним зовнішнім ринком збуту яблука з України та Польщі.

«Україна вже не перший рік робить спроби вийти на ринок ЄС зі своїм яблуком, – пояснила експерт плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман. – Ще в 2016 році це було переважно промислове органічне яблуко для виробництва соків. Минулого року ми суттєво збільшили експорт сировини до ЄС і зробили перші спроби вийти з десертним яблуком на ринок досить вимогливих європейських країн: Скандинавії та Великої Британії».

«У найближчий перспективі ми навряд чи створимо суттєву конкуренцію для польських садівників в ЄС, – вважає Тетятна Гетьман. – У нас ще досить мало господарств, які мають відповідні сертифікатами, і ще менше тих, хто розуміє сам процес експорту в цей регіон».

Нагадаємо, за даними «Інфо-Шувар», Польща лишається найбільшим виробником яблук у країнах ЄС. За сприятливих погодних умов ця країна може збирати майже 4 млн тонн яблук.

В Україні щороку збирають 1-1,2 млн тонн яблук, це річний обсяг експорту польського яблука.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!