Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Польща не фінансуватиме створення насаджень малини у Волинській області

Польща не фінансуватиме створення насаджень малини у Волинській області

Міністерство закордонних справ Польщі відмовилося надати субсидії на закладання плантацій малини в Україні.

Ця інформація з’явилась у відповідь на заяву голови Незалежної профспілки польських фермерів «Солідарність» Терези Халас про можливі негативні наслідки такого кроку для ягідного бізнесу Польщі, пише «Інфо-Шувар» із посиланням на Sadyogrody.pl.

Після повідомлення у ЗМІ про плани МЗС Польщі фінансово підтримати створення плантацій малини в Україні Тереза Халас надіслала листа міністру закордонних справ Яцеку Чапутовічу.

«Як незалежна організація НПФ «Солідарність» виступає проти такої діяльності. Ця діяльність може лише погіршити складну ситуацію, в якій опинилися польські виробники плодово-ягідної продукції через критично низькі ціни цього року», – йдеться у листі до МЗС.

На думку Терези Халас, безкоштовна комплексна допомога для створення плантацій малини в Україні (включаючи саджанці найкращої якості, засоби захисту рослин (ЗЗР), безкоштовну професійну консультаційну допомогу) призводить до погіршення цінової ситуації на ринку і ставить українських фермерів у привілейоване становище порівняно з польськими фермерами.

У МЗС Польщі дослухалися до аргументів Терези Халас і вирішили припинити дію договору про субсидіювання проекту «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив».

Нагадаємо, проект «Західноукраїнський садівничо-городницький кооператив» виграв грант у розмірі 61 тис. євро на конкурсі МЗС «Польська допомога», який координує ООН. Він передбачав створення у Волинський області 10 га малинових плантацій із використанням 70 тис. саджанців кращих сортів малини, ЗЗР, технічного обладнання і комплексної  експертної підтримки. Також проектом передбачалось укладення довгострокових контрактів із виробниками саджанців та переробними підприємствами Польщі.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!