Агромаркет

Польща на 11% зменшила експорт яблучного концентрату

Польща на 11% зменшила експорт яблучного концентрату

Польські компанії в 2016 році знижують обсяг поставок яблучного концентрату на зовнішні ринки, пише portalspozywczy.pl.

Так, згідно з даними Євростату, за перші вісім місяців 2016 року Польща експортувала 175 тис. тонн яблучного концентрату, що на 11% менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

Як підкреслила Магдалена Ковалевська, аналітик сільгоспринку банку BGZ BNP Paribas, найбільш різке скорочення експорту польського яблучного концентрату зафіксовано на ринок США.

«У період з січня по серпень 2016 польські компанії відвантажили до США 3 тис. тонн яблучного концентрату. Для порівняння: за ті ж місяці 2015 року їм вдалося експортувати на 87% більше», ‒  розповіла Магдалена Ковалевська.

Також у цьому році відзначається помітне скорочення експорту яблучного концентрату з Польщі на ринок Великобританії ‒ відразу на 21%. За перші вісім місяців 2016 року польські трейдери відвантажили в цьому напрямку близько 16 тис. тонн.

Дещо знизився й обсяг поставок концентрату на німецький ринок ‒ на 4-5%. Варто, однак, зазначити, що, незважаючи на це, Німеччині вдалося утримати позицію лідера в списку покупців польського яблучного концентрату. Так, згідно з даними Євростату, в січні-серпні цього року польські компанії відвантажили в цьому напрямку 85 тис. тонн, тобто майже половину всього експортованого з Польщі обсягу.

За словами Магдалени Ковалевської, зниження обсягу відвантажень яблучного концентрату з Польщі пов’язано з досить жорсткою конкуренцією на світовому ринку з боку продукції з Китаю.

Крім того, як вважають аналітики «АПК-Информ: овощи и  фрукты», однією з основних причин скорочення експорту є переорієнтація польських виробників на внутрішній ринок. Нагадаємо, згідно з офіційними даними, Польща в 2016 році різко знизила імпорт яблучного концентрату. Так, за перші вісім місяців обсяг закупівель склав 33 тис. тонн, що майже на 40% менше, ніж за аналогічний період попереднього року.

АПК-Информ: овощи & фрукты

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!