Полісся лідирує за кількістю пропозицій щодо продажу паїв
На ринку з`явилося доволі багато пайових ділянок, які хочуть продати, але ціни на ці ділянки дуже високі й неприйнятні для кінцевих покупців. Найбільше пропозицій щодо продажу спостерігається у зоні Полісся.
Про це під час засідання Земельного штабу повідомив
Президент асоціації «Земельна Спілка України» Андрій Кошиль.
«На сьогодні є тільки одна робоча схема, коли купуються розрізнені земельні ділянки й надалі передаються в оренду. Але срок окупності такої ділянки становить від 15 до 40 років. Покупці таких земель розраховують не стільки на окупність від орендної плати, скільки на зростання цін на них», – зауважив голова асоціації.
Він зауважив, що в основному продаються землі у зоні Полісся, бо вони або не використовуються, або орендна плата там занизька.
А ось у зонах, де знаходяться пайові ділянки із високою якістю ґрунтів, великого обсягу пропозицій не спостерігається.
«Там власники земельних ділянок очікують на підвищення цін та не поспішають із продажем»
Що стосується покупців, тут зберігається попит з боку фермерів і тих підприємців, які хочуть розпочинати бізнес у сільському господарстві, зокрема, у садівництві, вирощуванні ягід, нішевих культур, будівництва теплиць.
«Такі бізнеси потребують відносно великих вкладень на один гектар землі й довгострокове повернення інвестицій»
За його словами, такі підприємства формують свій земельний банк з ділянок, які не були під дією мораторію.
На його переконання, коли сформуються банки по 30 га єдиних масивів, попит на них підвиищиться, адже окремі ділянки не є привабливими.
Нагадаємо, нотаріальні послуги з перевірки власників та набувачів землі становить 10 тис. грн. Також ми писали, що Роман Лещенко назвав середню ціну за гектар землі.