Агромаркет

Після закінчення війни впродовж трьох місяців потрібно буде подати декларації

Після закінчення воєнного стану потрібно буде протягом трьох місяців подати декларації до податкових органів. Це стосується всіх типів декларацій, а також повідомлень про суттєві зміни в майновому стані та про відкриття валютного рахунку.

Про це повідомляють фахівці ЮФ Martyniv Law, посилаючись на роз’яснення НАЗК.

Юристи нагадали, що Верховна Рада проголосувала законопроєкт № 7121, яким визначено, що будь-які звіти, декларації тощо від фізичних та юридичних осіб до закінчення війни подавати наразі не треба.

НАЗК підготувало роз’яснення. Зокрема, там йдеться про те, що декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня 2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

«Під час війни або воєнного стану не будуть здійснюватися будь-які перевірки щодо своєчасності та повноти подання будь-яких звітів чи документів звітового характеру. Більшість працівників НАЗК, які займалися цими функціями, зараз долучилася до нашої армії чи територіальної оборони, або ж забезпечують допомогу нашим воїнам, – розповідають юристи ЮФ Martyniv Law. –

Отже, якщо до війни щодо вас було розпочато повну перевірку декларації, надавати інформацію та документи на запити, надіслані НАЗК до війни, зараз не потрібно».

Раніше ми писали, що ДПС не штрафуватиме за несплату податків, нереєстрацію ПН/РК та роботу без РРО.